neljapäev, 13. august 2009

11.08 Kuulekuse trenn

Siis kui mina tulin Vilsandilt ja Remmi käis Tallinnas suvitamas, tuli minul mõte üle pika aja(vist üle aasta umbes) minna kuulekuse trenni, kuna kuuldavasti olevat need pärast suvepuhkust taas pihta hakanud. Seda enam põhjust minna, et agility trenne praegu ei toimu(loodan aga, et agility ikka ka edasi läheb).
Oleme läinud üsna rooste ja mõned elemendid, mis varem täiuslikult sooritati, tehakse praegu sedasi linta-lonta- kui üldse. Varem aga olid meil suured probleemid keskendumise ja püsimisega ja siis olid meie trennid rohkem võitluste moodi- Remmi arvas, et võiks teiste koertega möliseda ja kui jäeti lamama, siis ikka võiks teisi torkima minna. Seega olid meie treeningtunnid väga kahjulikud minu närvirakukestele. Sellest ka aastane paus ja nn. kodusele treeningule üle minek. Aga mõeldud-tehtud ja taas trenni!
Läksime natuke varemgi kohale ja nägime kuidas noorukesed/algajad alles lõpetasid ja lõpus mängimagi lasti. Vaatamata sellele, et me Remmiga eemale läksime, tulid mõned uljad noorukid ikka Remmi juurde ka ja Remmi tegi enda tavalist rihma-otsas-olen-hirmus-kuri etteastet.
Edasijõudnutest oli täna kohal 3 koera= üks emane sakslane, isane sakslane Rommi, kellega oleme koos agilitys käinud ja kes Remmile väga meeltmööda ei ole, Remmi ise ja lisaks oli veel treeneri emane sakslane Derbi.
Trenn algas kenasti-sain Remmi mängule ja sikutasime natuke nööriga palli. Ja minu üllatuseks läks ilusasti ka muu osa- Rommiga riidles ka Remmi ainult ühe korra ja mitte ka väga hullult. Remmile kuulekus muidu väga vist ei meeldi, sest ei saa ju JOOSTA ja HÜPATA ja HULLATA, mida ta agilitys nii väga armastab. Aga ära tehti kõik, ainult kohaleminek oli natuke puudulik, kuna mingi väga huvitav lõhn tuli ette ning ka kontakti puudujääk(kõrvalkõnnil) on natuke probleemiks. Muidu oli isegi püsilamamine ideaalne- Remmi ja Derbi olid ainukesed koerad, kes terve aja lamasid. Ja Remmi ei lasknud end isegi mööduvatel autodel häirida(vahel tahaks neid taga ajada..) Seega läheme kindlasti veel teinekordki ja üritame enda kuulekuses ikka paremaks lihvida :)

Kommentaare ei ole: